Haberler

Fitch Affirms Yapi Kredi Portfoy's FQRs and AMR

Fitch Ratings has affirmed Yapi Kredi Portfoy Yonetimi's Asset Manager Rating. It has also affirmed the Fund Quality Ratings of seven funds managed by Yapi Kredi. At the same time, Fitch has chosen to withdraw the ratings for commercial reasons.

08.08.2016 Detay

Koç İştirak ve Hisse Fonu İlanı

Koç Grubu hisse senetlerinden oluşmuş bir portföye yatırım yapan ve 17 yıldır kazandıran Yapı Kredi Portföy Koç İştirak ve Hisse Fonu, Yapı Kredi ile birlikte TEFAS üyesi tüm banka ve aracı kurum şubelerinde.

01.07.2016 Detay

YAPI KREDİ PORTFÖY 3 YILDIR “TÜRKİYE’NİN EN İYİ PORTFÖY YÖNETİMİ ŞİRKETİ”

Yapı Kredi Portföy, EMEA Finance Magazine tarafından "Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetimi Şirketi” seçildi.

27.04.2016 Detay

YAPI KREDİ PORTFÖY’E EN YÜKSEK GETİRİLİ EMEKLİLİK FONU ÖDÜLÜ

Yapı Kredi Portföy, bu yıl ilki gerçekleştirilen TSPB (Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği) Ödül Töreni’nde Portföy Yönetim Faaliyeti kategorisinde “Emeklilik Yatırım Fonu Yönetimi - 2015 En Yüksek Getiri” ödülünün sahibi oldu.

26.04.2016 Detay

Yapı Kredi Portföy'ün Yönettiği 7 Fonun Kallite Notu Fitch Ratings Tarafından Belirlendi

Yapı Kredi Portföy'ün Yönettiği 7 Fonun Kallite Notu Fitch Ratings Tarafından Belirlendi

09.11.2015 Detay

YAPI KREDİ PORTFÖY 2015 YILI İÇERİSİNDE 7. KEZ “TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ” SEÇİLDİ

Yapı Kredi Portföy’ün portföy yönetimi alanındaki başarısını bu kez de International Finance Magazine teyit etti.

09.11.2015 Detay

Fitch, Yapı Kredi Portföy’ün en yüksek notunu bir kez daha teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün en yüksek not olan Highest Standards (tur) derecesini bir kez daha onayladı. Portföy yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirmeyi ifade eden Highest Standards’ın 2015 yılında bir kez daha teyid edilmesi, Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki iyi yapılandırılmış ve genişleyen satış ağının, artarak çeşitlenen hizmet ve müşteri yapısının bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

19.06.2015 Detay

Yapı Kredi Portföy 4. kez “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” seçildi

Yapı Kredi Portföy’ün portföy yönetimi alanındaki başarısını bu kez Global Banking and Finance Review teyit etti. Yapı Kredi Portföy yine “Türkiye’nin en iyi portföy yönetim şirketi” seçildi. Yapı Kredi Portföy, dünyanın önde gelen prestijli ve bağımsız yayın kuruluşlarından Global Banking and Finance Review tarafından “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” seçildi. Geçtiğimiz aylarda da finans dünyasının önemli yayın kuruluşları EMEA Finance Magazine, World Finance Magazine ve International Finance Magazine tarafından yine aynı ödüle layık görülen Yapı Kredi Portföy’ün başarısı böylelikle dördüncü kez uluslararası bir kuruluş tarafından onaylanmış oldu.

30.12.2014 Detay

YAPI KREDİ PORTFÖY’ÜN YÖNETTİĞİ 7 FONUN KALİTE NOTU FITCH RATINGS TARAFINDAN TEYİT EDİLDİ

Türkiye’de ilk kez yatırım ve emeklilik fonlarında uluslararası derecelendirmeye sahip olan Yapı Kredi Portföy’ün, yöneticisi olduğu üç bireysel emeklilik ve dört yatırım fonunun almış olduğu ”Güçlü” ve “İyi”notları, Fitch Ratings tarafından tekrar tescil edildi.

01.11.2014 Detay

YAPI KREDİ PORTFÖY BİR KEZ DAHA “TÜRKİYE’NİN EN İYİ PORTFÖY YÖNETİMİ ŞİRKETİ” SEÇİLDİ

Yapı Kredi Portföy ‘ün portföy yönetimi alanındaki başarısı uluslararası prestijli yayın kuruluşlarının ödülleriyle taçlanmaya devam ediyor. Yapı Kredi Portföy, Avrupa’nın önde gelen prestijli ve bağımsız yayın kuruluşlarından World Finance Magazine tarafından “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” seçildi. Yapı Kredi Portföy geçtiğimiz aylarda benzer bir ödüle yine finans dünyasının önemli ve bağımsız yayın kuruluşlarından biri olan EMEA Finance Magazine tarafından layık görülmüştü. Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından verilen en yüksek notu bu yıl bir kez daha teyit edilen Yapı Kredi Portföy, bu ödüllerde ise yatırım performansı, pazar payı, yönetilen portföy büyüklüğü, sektöründeki lider konumu, risk yönetimi ve yatırım süreçlerindeki başarısı gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirilerek ödüle hak kazandı.

30.09.2014 Detay

Fitch’ten en yüksek not yine Yapı Kredi Portföy’e!

Dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün en yüksek not olan Highest Standards(tur) Portföy Yöneticisi derecesini bir kez daha teyit etti. Portföy yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden Highest Standards(tur), Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki öncü konumu ve deneyimi, artan pazar payı, yatırım performansındaki sürekliliği risk yönetimi ve teknolojik altyapısı ile 2013 yılı sonunda tarihi yüksek seviyeye ulaşan portföy hacmi dikkate alınarak verildi.

02.06.2014 Detay

Yapı Kredi Portföy Ödüle Doymuyor

Yapı Kredi Portföy ‘ün portföy yönetimi alanındaki başarısı uluslararası prestijli yayın kuruluşlarının ödülleriyle taçlanmaya devam ediyor. Yapı Kredi Portföy, Dünya’nın önde gelen prestijli ve bağımsız yayın kuruluşlarından International Finance Magazine tarafından “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” seçildi.

30.05.2014 Detay

Türkiye'nin En İyisi Yapı Kredi Portföy!

Yapı Kredi Portföy, finans dünyasının önemli ve bağımsız yayın kuruluşlarından biri olan EMEA Finance Magazine tarafından düzenlenen Europe Banking Awards 2013 ödüllerinde “Türkiye’nin En İyi Portföy Yönetim Şirketi” seçildi. Geçtiğimiz sene uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından en yüksek portföy yönetim notunu alan Yapı Kredi Portföy, bu ödüllerde ise yatırım performansı, pazar payı, yönetilen portföy büyüklüğü, sektöründeki lider konumu, risk yönetimi ve yatırım süreçlerindeki başarısı gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirilerek ödüle hak kazandı.

29.05.2014 Detay

FITCH’TEN EN YÜKSEK NOT YİNE YAPI KREDİ

Dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün en yüksek not olan Highest Standards(tur) Portföy Yöneticisi derecesini bir kez daha teyit etti. Portföy yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden Highest Standards(tur), Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki öncü konumu ve deneyimi, artan pazar payı, yatırım performansındaki sürekliliği risk yönetimi ve teknolojik altyapısı ile 2013 yılı sonunda tarihi yüksek seviyeye ulaşan portföy hacmi dikkate alınarak verildi.

28.05.2014 Detay

Para Dergisi Yapı Kredi Portföy'e Tam Not!

26.05.2014 Detay

Dünya Gazetesi : Yapı Kredi Portföy'e Tam Not!

05.05.2014 Detay

Emir Alpay : " Yapı Kredi Portföy'de büyümde iddialı." Ekonomist Röportaj 26.01.2014

26.01.2014 Detay

TÜRKİYE’DE İLK BİREYSEL EMEKLİLİK FONU DERECELENDİRMESİ YAPI KREDİ PORTFÖY’DEN!

Yapı Kredi Portföy, yöneticisi olduğu üç bireysel emeklilik fonuna, uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’den aldığı fon kalitesi notu ile Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün yönetiminde olan üç adet bireysel emeklilik fonunu yüksek kalite notu ile değerlendirdi. Böylece, Yapı Kredi Portföy’ün yönetimindeki emeklilik fonlarının kalitesi de bir uluslararası derecelendirme kuruluşu tarafından tescil edilmiş oldu. Yapı Kredi Portföy, bu yıl Mart ayında da Fitch Ratings tarafından Portföy Yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden Highest Standards (tur) notuna layık görülmüştü. Ayrıca Mayıs ayında yine Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün yönetiminde olan dört adet yatırım fonunu yüksek kalite notu ile değerlendirmiş, Türkiye’de ilk defa yatırım fonu bir uluslarası derecelendirme kuruluşu tarafından ölçümlenmişti.

30.08.2013 Detay

TÜRKİYE’DE İLK FON DERECELENDİRMESİ YAPI KREDİ PORTFÖY’DEN!

Yapı Kredi Portföy, yöneticisi olduğu dört yatırım fonuna, uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’den aldığı fon kalitesi notu ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün yönetiminde olan dört adet yatırım fonuna yüksek kalite notu ile değerlendirdi. Böylece Türkiye’de ilk defa yatırım fonu bir uluslarası derecelendirme kuruluşu tarafından değerlendirilmiş oldu. Yapı Kredi Portföy, 2013 Mart ayında yine Fitch Ratings tarafından Portföy Yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden M1 (tur) notuna layık görülmüştü.

10.06.2013 Detay

Fitch’ten Yapı Kredi Portföy’e En Yüksek Not!

Dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings, Yapı Kredi Portföy’ün M2+(tur) olan Portföy Yöneticisi derecesini en yüksek not olan Highest Standards (tur) notuna yükseltti. Portföy yönetimi alanında global standartlarda en yüksek derecelendirme notunu ifade eden Highest Standards, Yapı Kredi Portföy’ün sektördeki öncü konumu ve deneyimi, artan pazar payı, yatırım performansındaki sürekliliği risk yönetimi ve teknolojik altyapısı ile 2012 yılı sonunda tarihi yüksek seviyeye ulaşan portföy hacmi dikkate alınarak verildi.

04.04.2013 Detay